РАДОИЧИЋ ПУШТЕН ДА СЕ БРАНИ СА СЛОБОДЕ

© Sputnik / Лола Ђорђевић

Виши суд у Београду одбио је предлог Вишег јавног тужилаштва у Београду за одређивање притвора Милану Радоичићу (45), осумњиченом да је са, за сада, више непознатих лица, извршио кривична дела удруживање ради вршења кривичних дела, недозвољена производња, држање, ношење и промет ватреног оружја и експлозивних материја и тешка дела против опште сигурности.

Суд је Радоичићу одредио меру забране напуштања боравишта, којом му је забрањено да без одобрења суда напусти територију Србије и забрањен му је одлазак на територију АП Косово и Метохија. Судија за претходни поступак Вишег суда у Београду је, након саслушања Радоичића о разлозима за одређивање притвора, одбио предлог Вишег јавног тужилаштва у Београду за одређивање притвора услед опасности од бекства, наводи се у саопштењу тог суда.

Наложено му је да се сваког 1. и 15. у месецу јавља надлежној полицијској станици, а њему је одузета путна исправа, односо пасош Србије, и упозорен је да се против њега може одредити притвор уколико прекрши изречене забране и обавезе. Осумњичени је јуче на саслушању у Вишем јавном тужилаштву у Београду негирао извршење кривичних дела која му се стављају на терет.

Окривљеном М.Р. на терет се ставља извршење кривичног дела Недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја из члана 348 став 4 и 3 у вези са ставом 1 Кривичног законика у стицају са кривичним делом Учествовање у групи која изврши кривично дело из члана 349 став 2 у вези са ставом 1 Кривичног законика и кривичним делом Тешко дело против опште сигурности из члана 288 став 2 у вези са чланом 278 став 1 Кривичног законика, наводи се у саопштењу.
Против наведеног решења дозвољена је жалба кривичном ванпретресном већу Вишег суда у Београду, у року од три дана од пријема решења.
Према наредби о спровођењу истраге, Радоичић се терети да је од јануара до 24. септембра ове године из Тузле набављао оружје, муницију и експлозивна средства велике разорне моћи, саопштило је претходно Тужилаштво.
Како је наведено, оружје му је испоручивано на територији Београда, најчешће на потезу Бубањ Поток – Врчин, а потом га је преносио и складиштио на неутврђеним локацијама на територији Косова и Метохије, где их је скривао у напуштеним објектима и шумама.
Радоичић се такође терети да је као коловођа групе са више непознатих лица, заједничким деловањем и опште опасном радњом, 24. септембра изазвао опасност по живот људи у Бањској на КиМ.
 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *