Poslovanje Naftne industrije Srbije se trenutno obavlja neometano, saopšteno je iz te kompanije nakon što je dodata na listu američkih sankcija usmerenih protiv ruskog energetskog sektora.
„Snabdevenost lanca benzinskih stanica NIS-a je redovna i Rafinerija nafte Pančevo radi u normalnom režimu i na tržište isporučuje sve neophodne naftne derivate“, navode iz NIS-a.
NIS će, kako se dodaje, pažljivo razmotriti sve detalje u vezi sa objavljenim informacijama i analizirati sve implikacije po poslovanje kompanije.
Iz NIS-a poručuju da će kompanija ostati fokusirana na očuvanje stabilnosti na domaćem tržištu naftnih derivata.
Bela kuća:Tramp će moći da ukine sankcije ruskom energetskom sektoru. Ove sankcije su izvršne mere koje je preduzeo predsednik Džozef Bajden. Neka sledeća administracija će odlučiti da li će uopšte preduzeti bilo kakve dalje izvršne akcije i, ako hoće, kakve, poručio portparol Bele kuće.10.01.2025.