Николас Мадуро започео трећи мандат на челу Венецуеле

 

Опозиција инсистира на побједи свог кандидата Едмунда Гонзалеса, који је послије избора постао оптужени у кривичном поступку и добио азил у Шпанији

Николас Мадуро данас преузима, или боље рећи наставља, дужност предсједника Венецуеле у свом трећем мандату.

Церемонија ће се одржати у позадини протеста опозиције и скупова подршке изабраном предсједнику Венецуеле.

Избори су одржани још у јулу, након чега су у земљи поново избили протести оних који се не слажу са резултатима.

Опозиција инсистира на побједи свог кандидата Едмунда Гонзалеса, који је послије избора постао оптужени у кривичном поступку и добио азил у Шпанији.

Гонзалес је обезбиједио подршку Бијеле куће и одржао неколико састанака са регионалним лидерима, као и посјете Уругвају, Аргентини и Вашингтону.

Званични Каракас сматра да је ситуација са Гонзалесом понављање сценарија са Хуаном Гваидом.

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *