Потписан споразум о сарадњи са МУП-ом РС

Након Републике Србије, Република Српска је прва увела платформу за алармирање за брзо проналажење дјеце „Пронађи ме“. Стратешки партнер МУП-а РС у овом пројекту биће компанија m:tel, која ће омогућити да сви грађани добију поруку о несталој дјеци у тренутку пријаве нестанка.

Премијер Радован Вишковић овом приликом је захвалио м:тел-у што помаже Влади РС у свим активностима које се тичу безбједности дјеце и што је прије партнерства у систему „Пронађи ме“, m:tel увео сигуран интернет у школе.
Генерална директорка компаније m:tel Јелена Триван честитала је Влади РС што је за само осам мјесеци успјела да имплементира овај систем и подсјетила да је као грађанка Србије свједочила како је захваљујући хитном обавјештавању у Србији прије неколико дана пронађен нестали дјечак. Она је навела да ће m:tel свим својим техничким ресурсима бити дио овог пројекта.
Платформа „Пронађи ме“ представља систем, односно механизам за налажење нестале дјеце по узору на амерички „Амбер алерт“, а који подразумијева укључивање најшире јавности у трагање за несталим малољетним лицем. Овај систем и у Републици Српској функционисаће на начин да се у случају нестанка дјетета о томе хитно обавијести јавност. Све информације о нестанку ће бити пласиране на платформи, односно сајту pronadjime.vladars.rs, а информације ће у најкраћем року стићи путем СМС-а, те медијских објава. Садржај оваквог СМС обавјештења биће име, презиме, година старости, мјесто и вријеме нестанка, кратак опис и линк за приступ званичном сајту „Пронађи ме“.
Компанија m:tel већ годинама предњачи у иницијативама заштите дјеце у Републици Српској и Босни и Херцеговини, посебно кроз кампање посвећене безбједности дјеце у дигиталном окружењу.
У Србији се дневно пријави нестанак петоро деце , вероватно је непријављених вишеструко више . Када се подгреје страх родитеља , „Амбер алерт“ ће бити једина активност медија и јавне безбедности , и опозиције , што да не , а посебно што ће им се цела Србија и тешка механизација мешати у посао , као у случају мале Данке . Ко би се онда бавио спречавањем криминала поред овако важне функције ?