Svetionik – Pod zapadnom zastavom

Foto: N.M.

Pod zapadnom zastavom čovječanstvo treba da se depopuliše, mnogi da se slobodnom voljom spoje s mašinom, a potom, tako transhumanizovani, da se iskreno poraduju jerusalimskom zacarenju onoga čije se ime ne spominje. Ko je ovome ljetu svjedok, vidio je da su zapadni svi proroci bili u pravu. Famozni je četvrti talas počeo da nas zapljuskuje

Kada sam na internetu naletio na „Zapadnu zastavu“, instalaciju američkog umjetnika Džona Gerarda, nasuo sam sebi piće, pustio Vangelisov „Conquest of Paradise“ i dugo posmatrao djelo.
Tačniji prevod instalacije „Western Flag“ bio bi „Zastava Zapada“.
Mi vidimo kako u vrhu jarbola sedam mlaznica ispušta udesno zift-crn dim, koji nestaje otprilike na dužini svake bandijere.
Oko jarbola se nalazi pusto polje; Spindleton, Teksas, rodno mjesto naftne industrije, tamo gdje je „Lucas Gusher“ 1901. proizveo više nafte u jednom danu od svih ostalih naftnih polja u svijetu.
Utisak je mučan. Jer je djelo istinito. Pa je otud i umjetničko.
Zapad se razvio na emisiji CO2, a sada bi da to pravo uskrati zemljama u razvoju, što je eufemizam koji označava zemlje koje se nikad neće razviti.
Zapravo, Zapad je obogatio svoje investitore, kraljevske monopoliste i njihove sluge, hrabre samoubice na kojima počiva kolonizatorska dobit svakog prekomorskog otkrića, pa pravnike koji su advokatišući đavolu zarad para uspjeli da dokažu kako je crno u stvari bijelo, te moderne državnike, šljam s dna kace.
Pod zapadnom zastavom čovječanstvo treba da se depopuliše, mnogi da se slobodnom voljom spoje s mašinom, a potom, tako transhumanizovani, da se iskreno poraduju jerusalimskom zacarenju onoga čije se ime ne spominje.
Ko je ovome ljetu svjedok, vidio je da su zapadni svi proroci bili u pravu. Famozni je četvrti talas počeo da nas zapljuskuje.
Po scenariju, dakako.
Kao kad pucneš prstima, u fokusu brige svih zdravstvenih i medijskih duša našli su se mladi, jer je novi soj po njih, je li, najopasniji. Širom Mediterana zatvaraju se noćni klubovi. Ulaz dozvoljen vakcinisanima. Šta opaža pronicljivo oko? Da su sada mladi na udaru. Zašto? Zato što je još ostalo sjemena u njima.
Pod zapadnom zastavom Zapad može da napreduje još samo u zlu.
Vraški im se žuri. Odgovor na pitanje zašto? leži u metafizici, jer ne teče vrijeme podjednako brzo u kabinetima onih čije se lice od svjetlosti ne vidi, u odnosu na vrijeme koje stoji u mjestu tokom svake svetogorske noći kada je bdenije pred crkveni praznik…
Na nekoliko dana prije Petrovdana, u organizaciji meštra Klausa Švaba iz NVO Svjetski ekonomski forum, dogodila se kleta simulacija Cyber Polygon 2020, kojoj je cilj bio (slično uvodu u korona narativ, tzv. Event 201 Bila Gejtsa) da pokaže šta će se zbivati sa internetom ukoliko se dogodi, planirani dakako, veliki hakerski napad.
I, gle, nismo dugo čekali, premda je sve još uvijek uvod. Prekid rada domena DNS dogodio se 22. jula. Pojednostavljeno, DNS funkcioniše kao imenik na internetu. Ukoliko sistem zakaže, nemoguće je pristupiti sajtu pod njegovim imenom. Da je situacija neobična, ne dokazuju toliko prekidi u pristupanju web institucijama poput PlayStation-a Network-a, Fidelity-ja, FedEx-a, Steam-a, UPS-a i Amazon-a, koliko činjenica da su hakerski napadi jedno, jer ih izvode pojedinci, a da DNS hakovanje može da izvede samo sistem pod kukuljicom države.
Simulacija Cyber Polygon 2020 kanda nas uvodi u najgori scenario, sajber pandemiju, tokom koje mogu da stanu elektropostrojenja, sistemi napajanja pitkom vodom, vozovi, bankarski sistem, onlajn-poslovanje, mobilna telefonija, dakle sve što je uvod u finalno a takođe projektovano poglavlje: glad.
Na bokeljskom primorju, od Herceg Novog do nakraj budvanske rivijere, situacija podsjeća na devedesete godine 20. vijeka. Domaći je gost – iako ga oficijelni Montenegro bilježi kao stranca – ponovo spasio sezonu.
Pravih stranaca nema, osim nikad brojnijih Ukrajinaca, koje obalno uvo u početku nije razlikovalo od Rusa, pa se pokajalo, jer se Ukrajinac uvijek buni kada ga ma ko pretpostavi Rusom. Umnogome su slični zapadnjacima, po nedostatku strasti, i po zmiji u novčaniku.
Budući da je Milova Crna Gora uvela sankcije Rusiji, te da nova vlast te sankcije nije ukinula nego pritvrdila, bokeljsko je primorje izgubilo najmanje 400 miliona evra, koliko je 2019. godine inkasiralo samo s ruskog tržišta. „S obzirom na situaciju“, pravih je stranaca malo, tek tu i tamo prstohvat ove i prstohvat one nacije. Zato Srba ima na svakoj plaži i ponti, što je dobro, jer se opet i opet utvrđuju veze nas s nama. Srećom pa nema incidenata na nacionalnoj osnovi, jer su Montenegrini, možda i programski, stavljeni na hold, ne bi li država ubrala koji dinar. Pardon, evro. Pardon, euro.
Pred Pečatovim autorima kad i u oku Pečatovih čitalaca razvezuje se sezonska pauza. Nju će za odmor iskoristiti svi sem Primoraca, preostali oni s kontinenta koji su smogli za ljetovanje a nisu se uplašili lokdauna u stidljivoj najavi.
Pazimo.
Ne nalećimo sami na vakcine. Ako one pak krenu na nas, branimo se. Pravo je vrijeme za ustanak.

Programski format Svetionika jeste da bljeska s upravo bokokotorske nulte nadmorske. S jedine geografije na svijetu na

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *