Мајкл Вилијам Леброн – Глобалисти и Волстрит желе победу Хилари Клинтон

lajonel-1Разговарала Биљана Ђоровић

Саговорник „Печата“, правни и медијски аналитичар Мајкл Вилијам Леброн, познат под именом Лајонел, има фасцинантан животни пут на коме је своје изванредно знање и позицију познатог америчког правника и адвоката уткао у многоструки вид отпора глобалистичком Новом светском поретку. Откривао је слој по слој медијске методологије производње реалности, заглупљивања људи и креирања орвелијанског света у коме су политичка коректност, когнитивна дисонанца, производња илузија, постале водећи глобални феномени. Редовни је коментатор „РТ Америка“

[restrict]

Стенд-ап комедија, музика, глума, властити медиј (Лајонел Нејшн) довели су Мајкла Леброна на врх интелектуалног и креативног односа према геноцидном глобалном систему који нас је окружио са свих страна. Лајонел је 2015. награђен „Емијем“. Себе описује као ренесансног адвоката и правног и медијског аналитичара, декодера медија.

Председнички избори у САД феноменолошки су догађај првог реда. Трампово отворено изношење правне аргументације против Хилари Клинтон указује да би њен избор недвосмислено значио да живимо у добу у коме су погажени сви правни и морални принципи и норме, и које по механизмима деловања веома подсећа на доба владавине „лудих римских царева“.

Дозволите ми да кажем да сте изнели изванредан закључак. Тако нешто никада нећете чути у америчким информативним медијима и нико не би разумео о чему говорите. Мишљење о феноменима – о, никако! У америчким медијима примењена је формула: говоримо језиком који укида феноменолошко мишљење и мишљење уопште. И због тога честитам вама и вашем магазину који на овакав начин брине о својим читаоцима. То је заиста изванредно.

Све што се догађа у вези с америчким председничким изборима представља јединствену, никад до сада виђену ситуацију. Имам 58 година и нисам се сусрео с оваквим изборима. Никада. Дебате су до данас биле интересантне само уколико би неко направио неки гаф у припремљеном наративу за масовну обману, можда погрешио у датуму и слично, али овакав ниво није постојао раније. И било ко у овој земљи рекао би вам: ми не знамо шта да радимо. Многи од Хилариних подржавалаца које познајем уопште не знају зашто је подржавају, за њу су једноставно јер су против Трампа. Они га мрзе пошто им медији тамбурају да их унижава, да је сексиста, да је лудак, и сви кажу да подржавају Хилари зато што њега мрзе. То кажу и они који ће гласати за Трампа: они не воле Хилари, и када их питате због чега су за њега, они нису у стању да изнесу ниједан аргумент у прилог изборне платформе коју заступа, већ заузимају став типа: психичка енергија и физичко здравље, ентузијастички стил, полетност у говору и слично. Имамо дакле изборе у којима изборна платформа кандидата не игра никакву улогу. А ми се налазимо на ивици трећег светског рата – ту су економска криза, глобална по својој природи, и бројни проблеми у овој земљи о којима нико не говори. Не бих залазио у детаље тог циркуса и медијског наратива који плива у океану сексуално коректног дискурса Новог светског поретка, али морам признати да су ово најузбудљивији избори којима сам присуствовао.

„Убиство“ Трамповог карактера постало је главна операција мејнстрим медија у САД. Медији користе метод инаугурисан као део ратне стратегије за ратове до 2025, коју је осмислио Денис Бушнел, водећи научник у НАСА Ленгли истраживачком центру, одговоран за надзор и формулацију напредних технолошких програма. Метод је назван „зујање роја“ и користи се како би произвео когнитивну дисонанцу популације. Да ли амерички народ и даље наседа на овај провидан и толико пута (зло)употребљен метод?

Анализа медијског произвођења когнитивне дисонаце, при чему нешто или некога представљате у тако негативном светлу – да се људи несвесно ограђују од онога што је у фокусу медијског напада, представља мој константни истраживачки фокус. Али они који употребљавају ову синтагму сместа се проглашавају теоретичарима завере зато што су „теорија и теоретичари завере“ кључне речи у произвођењу когнитивне дисонанце, и дезавуисања оних који се баве анализом стварности.

Медији се понашају као да Доналд Трамп није постојао раније, а сви смо знали ко је био Доналд Трамп. Увек су постојали људи попут Бепе Грила, човека из шоу-бизниса, комичара, глумца који је 2009. постао политички активиста и основао Покрет 5 звезда. Или Илоне Сталер Чичолине, која је имала занимљиву филмску каријеру, била је највећа порно звезда свих времена, а бави се политиком од 1979. године, када је основала Странку сунца. Од 1987. до 1992. била је заступница Радикалне странке у италијанском парламенту, а била је и у комисијама за одбрану и за развој. Наш гувернер Џеси Вентура у држави Минесота био је професионални глумац и рвач. С времена на време појави се неко такав, али Доналду Трампу нико није давао шансу да ће догурати докле је догурао. Желим да ваша публика ово разуме: Доналд Трамп је победио 16 највећих републиканских кандидата, победио је гувернера Флориде Џеба Буша, сина 41. председника Сједињених Држава Џорџа Х. В. Буша и брата 43. председника САД Џорџа В. Буша, који је у изборну трку ушао с више новца него икада. Њега је Трамп просто уништио. Све их је победио, чак и чувеног неурохирурга Бена Карсона, који је добио 67 почасних доктората и 2001. проглашен за једног од најбољих лекара и научника.

lajonel-2Републиканска партија није могла да верује шта се дешава и како је то могло да се догоди.

Хилари Клинтон није ни сањала да ће се он стићи до овог нивоа. Трамп је потом постао највећа медијска звезда, био је присутан у свим информативним програмима и гдегод да је учествовао те емисије су биле најгледаније. Не подржавам ниједног од ових кандидата и не желим да имам било шта заједничко с тим људима. Гласам за себе и уписујем своје име на листу кандидата.

Хилари је унапред проглашена за победницу ових избора. Видела је себе као победницу и некога ко треба само да прође канонизацију и инаугурацију, видела је изборну трку као досадну процедуру која се мора проћи. Онда је дошао Берни Сандерс, супердека: седамдесетчетворогодишњак седе косе, достојан поштовања, Јеврејин, социјалиста из Бруклина који има много новца. Сандерс је био веома близу да победи Хилари и то би свакако и учинио да Демократска партија није креирала концепт „суперделегата“ захваљујући коме су у ствари украли Сандерсу изборе. Но, Сандерс је, као добар партијски војник, прихватио ову срамну игру и подржао Хилари, која је, иако поражена, на овај начин прошла, што је разљутило многе младе људе, Сандерсове присталице, осетили су се издано. Тада се Хилари суочила с Доналдом Трампом. Говорила је да ће га лако победити јер је он кловн и будала, али, како многи људи верују, Трамп је далеко испред ње у проценама. Не знам како је код вас, али у САД су комерцијални медији наклоњени Хилари и то испољавају на начин с којим се никада раније нисмо срели. Медији воде ову кампању за Хилари и то је далеко више од пропаганде и затворени су за било какву сувислу расправу. Воде жестоки пропагандни рат против Трампа и, као Американац који све то гледа, морам вам рећи да досад нисмо присуствовали оваквим догађајима.

Аргументи говоре неумољивим језиком чињеница: континуиране ратове глобалисти воде у име САД. Провала „Викиликс“ докумената показује да је Хилари у кревету с Волстритом, да планира да гурне свет у провалију, уведе ТТП, ТТИП, Агенду 21, Агенду 30, даље заглупи популацију… Глобалисти само што нису свет гурнули у бездан, а с друге стране медији непрекидно зује због тога што је Трамп у приватном разговору употребио реч „пуси“. Да ли амерички народ то види?

Рећи ћу вам нешто што би ме (неоправдано) узнемирило када бих то чуо од вас: Американци су добри људи, али када гласају – они су веома глупи, веома су лоше саветовани, нису много прочитали, у погледу историје велики су игноранти. Толстој је рекао да је „историја дивна ствар само још када би била истинита“.

Знање наших студената историје је испод сваког нивоа. Земљу нам је стар 240 година. Никада нисмо имали освајаче на свом тлу.

Имали смо 11. септембар. Био сам тада у Њујорку. Позната изрека након тог догађаја је: Никада немој заборавити 9/11. Али ми не само да смо заборавили 9/11 – ми не знамо ни шта се тада уистину десило. Како можемо да се сећамо ако не знамо шта се догодило.

Американци у медијима никада нису видели мапу Сирије, они не знају где се она налази, и када желимо да нешто сазнамо, не обраћамо се националним медијима већ гледамо стране и алтернативне. Када упитам: Шта мислите о улози Турске и ИСИС-а, људи ме гледају у чуду. То ме увек изнова изненади и помислим да се шале када кажу да не разумеју о чему говорим. Али то је тако. Ми смо земља главна у рату против терора, која га је и осмислила, а нико не поставља питање ко су терористи. Ко је ИСИС? То би било исто као када би вам хирург рекао да мора да вас оперише „зато што сте болесни“. „Од чега сам болестан?“ „Па, није вам добро.“ На тај начин гледамо терористе. Ко су они? Где су? – Па тамо негде. Или, у најбољем случају, „На Блиском истоку“. Да ли је тероризам исламски или исламистичко фашистички (што је по мом мишљењу оксиморон)? Шта терористи желе? Одговор мојих саговорника обично гласи: „Не знам.“ „Где су они?“ „Они су у Либији.“ И слично.

„Заиста, а зашто смо уништили  Либију?“ „Зато што је Моамер Гадафи луд, зао и морали смо да то урадимо.“

У САД и даље не знамо шта се догодило у Либији. Ако споменете Бенгази – они ће вам рећи: „Немој опет теорију завере.“ Онда цитирам мог омиљеног Гора Видала: „Нисам теоретичар завере већ аналитичар завере.“

Валута рата је веома моћна, кроз векове. У време империјализма Европљани су долазили у Јужну Африку, Америку, Аустралију. Долазили су војници европских царстава и грабили злато.

Наратив је, међутим, и кроз историју и у блиској прошлости, мењан и „иновиран“?!

У 20. веку нафта је постала валута за рат. Али освајачи су одлучили да промене наратив. Зашто да водимо освајачки рат, хајде да се претварамо да су тамо неки зли људи који су нас некако позвали да их освојимо и уведемо им демократију, и ако већ имамо њихову земљу и њихову нафту, нека буде тако. Уклонимо неке тиране и устоличимо своје играче.

На следећем нивоу ратна валута није нафта већ ретки метали. Авганистан је Саудијска Арабија у литијуму. Литијум је данас неопходан за мобилне телефоне, батерије, компјутере. Литијум је данас ново злато. Где има још ових ретких метала? У Африци. И Африка је следећа позорница рата. Због тога имамо базу у Џибутију. Следи хидроимперијализам: ратови за воду. Либија лежи на аквиферима – воденим складиштима дубоко под земљом. Скоро две трећине либијске територије лежи на огромним аквиферима и то је откривено још 1959. у потрази за нафтом. Ова вода је веома чиста. Аквифери у Сахари садрже 10 до 12 хиљада кубних километара воде 600 метара дубоко под земљом. Све ово се наравно подударило с нашим ослобађањем Либије. Мој пријатељ Џералд Селенте упитао је: Да ли би САД напале Ирак да је њихов главни извозни артикал био броколи? Мислим да одговор све говори.

Ово што сам вам рекао мејнстрим медији никада нису објаснили. И људи би се досађивали када би то слушали. Превише је чињеница. Американци су уморни, они гледају фудбал, забавне програме, а када је у питању политика довољно је само да им кажете: „Ми смо добри момци, а ево ко су сада лоши.“ Када се у земљи тако гледа на рат, шта очекујете од избора?

Ми желимо налепнице, желимо симболе и слогане. Кратке слогане попут „Учинимо поново Америку великом“. Не знам који је слоган Хилари Клинтон, али можемо да закључимо да су њене истинске пароле „Устоличимо светску владу“ и „Повежимо Трампа са што више секс скандала“. Американце не интересују аргументи. Они воле добре приче о сексу. И то не док су сексуални скандали били везани за Била Клинтона, којег су многе жене означиле као сексуалног предатора. Не за заводника већ – силоватеља. Те жене су говориле да их је Бил напао и силовао, али и да се Хилари Клинтон веома бесно обрушавала на њих како би их ућуткала. Готово да је поступала као саучесник у силовању. И све се то одигравало када је Бил Клинтон био председник. Сада одједном, 20 дана пред изборе, чујемо о жени која је налетела на Доналда Трампа пре 30 година и који је није силовао већ према њој био сексуално непријатан.

Један мејнстрим медиј је другачији – РТ. Многи теоретичари са Запада, попут Дијане Џонстон, рекли су ми након појаве РТ: „Одахнули смо. Коначно могу да чујем истину.“ Ви сте њихов редовни коментатор. Какав је ваш суд о овом медију?

Импресиониран сам. Много је веома добро покривених тема, специјално на „РТ Америка“, где сам ангажован. Обрађују се врло важне теме за Америку, које укључују полицију, природну средину, војску… Они дају више простора да се прича развије. Посвећују десетак минута свакој причи насупрот уобичајеном паковању вести од минута у медијском блоку од пола сата. Врлине истинитости и новинарског поштења начинили су РТ невероватно важним медијем. Када би наши медији радили као РТ, овако страшан свет више не би био могућ.

И на крају овог интервјуа реците нам шта очекујете од избора?

На огромну жалост, Хилари ће бити нови председник САД. Глобалисти, владајућа класа, шакали, крадљивци свих добара и сировина, Волстрит финансијери, невидљива влада – сви желе да она буде председник. Они гарантују да ће она бити 45. председник САД и уколико волите да се кладите, ставите свој новац на њу.

[/restrict]

 

Један коментар

  1. Треба погледати филм „Велики Мекгинти“ (The Great McGinty) из 1940. добар је пример гласања у САД. Скитницама се у ноћи избора да бесплатна чорба (части кандидат за градоначелника), а након чорбе, могу да зараде 2 долара ако гласају за истог. Мекгинти је гласао 37 пута. Од скитнице је, као „добар“ материјал, догурао до гувернера државе, а онда је одлучио да буде поштен, па му се каријера брзо угасила.

    У филму се гласа притиском на дугме са именом кандидата за градоначелника, сумњам да се 1940. тако гласало, али верујем да је то некоме дало идеју да 1979. уведе електронско гласање које могу да наместе како желе.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *