Kako su sedamnaestog februara Albanci slavili, a Česi, Poljaci i Slovaci protestovali
Kosmetski Albanci slave. Šest godina nečega za šta oni smatraju da je od posebnog značaja.. Da je to ipak „nešto“, potvrđuju i srpski mediji, na primer agencija Tanjug koja nas uredno obaveštava da su „predsednica“ „Kosova“ Atifete Jahjaga, „premijer“ Hašim Tači, te zločinac Ramuš Haradinaj položili cveće na grob Ibrahima Rugove, kao i mnogobrojni „građani Kosova“. U centru Prištine održana je i parada bezbednosnih snaga, koje su prodefilovale ispred kosovskih funkcionera, a Tači je najavio skoro formiranje oružanih snaga Kosova – javlja Tanjug.
Sa druge strane, u nekim evropskim zemljama i gradovima (ali ne u Beogradu, jer u Beogradu je muk), istim povodom, zabeleženi su masovni protesti. Hiljade ljudi na ulicama, sa zastavama i transparentima u rukama i iz svih grla jedinstveni poklič: „Kosovo je Srbija!“. To se dešavalo na ulicama Varšave, Praga i Bratislave! Iskreni prijatelji Srbije već godinama unazad dižu glas za Srbiju i kada Srbija ćuti. I kada prećutkuje i kada krije i kada se stidi onoga što jeste.
Sedamnaestog februara Albanci su slavili, a Česi, Poljaci i Slovaci protestovali. Magistar Vaclav Dvoržak, predsednik udruženja „Prijatelji Srba sa Kosova i Metohije“ na svom sajtu piše:
U subotu, 15. februara, u Poljskoj, Slovačkoj i Češkoj održane su demonstracije u znak podrške srpskom Kosovu. Demonstranti su osudili politiku sile koja je dovela do agresije NATO protiv SR Jugoslavije i nezakonitog otcepljenja Kosova i Metohije od Republike Srbije. U Pragu, na Vaclavskom trgu okupilo se oko 200 demonstranata, među kojima i poslanici Češke Republike – senator Jaroslav Dubrava, poslanik Jaroslav Foldina, urednik radio-stanice „Radio Gospođica“, politikolog Danijel Solis i za pokret „Evropski front za srpsko Kosovo“ Jan Zorbič iz Brna.
Na skupu je osuđena agresija i okupacija južne srpske pokrajine, Kosova i Metohije, te kasnije proterivanje Srba sa KiM, kršenje međunarodnog i ljudskih prava Srba sa KiM, uništavanje imovine, kao i kulturnog i verskog nasleđa Srba na KiM. Osuđena je i uzurpacija srpske imovine i nesposobnost „međunarodne zajednice“ da se uspostavi red i zakon na nelegalno okupiranim teritorijama. Na meti kritike je bio i međunarodni Tribunal u Hagu i njegovi mentori, odnosno zakulisni režiseri.
Istovremeno, predstavljena je i knjiga o najvećoj medijskoj obmani i najvećoj laži od II svetskog rata, „Srebrenica“, švajcarskog autora Aleksandra Dorina. Na kraju skupa interpretirane su pesme sa Kosova i Metohije i intonirane himne Republike Srbije i Češke Republike.
Demonstracije su održane u gradovima i na mestima:
Bratislava, Hvijezdoslavov trg, 15. II – 14:00
Prag, Vaclavski trg,
15. II – 14:30
Ostrava, Masarikov trg
15. II – 15:00
Varšava, Ogrud Saski,
15. II – 17:00
Vroclav, ul. Švidnicka,
23. II – 15:00
Pa gde su Srbi?